سه‌شنبه, 29 مهر 1399
  • ساعت : ۱۳:۱۵:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ 
در روز اورژانس ۱۱۵ در البرز صورت گرفت
رونمایی از كد ۲۴۷ ویژه بیماران سكته قلبی در اورژانس ۱۱۵ البرز با حضور سرپرست دانشگاه
دکتر بابایی : از شیوع کرونا تا کنون ۶۰ نفر از پرسنل اورژانس به کرونا مبتلا شدند / خوشبختانه تا کنون فوت بر اثر کرونا در پرسنل وجود نداشته است.

در حاشیه مراسم گرامی داشت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس اورژانس  115 ، دکتر مهرداد بابابی رئیس اوژانس پیش بیمارستانی و حوادث در استان  عنوان کرد : پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی همواره در خط مقدم سلامت هستند و در دوران شیوع کرونا نیز به عنوان خط شکن در صحنه مقابله حاضر میشدند و جان بر کف نهاده به مردم کمک می کردند. 
وی خاطر نشان کرد: همکاران ما در قسمت پاسخ گویی 115 در روز های اول شیوع کرونا حجم کارشان چندبرابر شده بود و  مردم را راهنمایی می کردند و در صورت نیاز به انتفال به بیمارستان نیروهای فوریت های پزشکی اعزام میشدند. 

 دکتر بابایی گفت با وجود امکان انتقال سریع ویروس کرونا همکاران ما در هیچ لحظه ای صحنه کمک به مردم را ترک نکردند و در این بین 60 نفر از پرسنل ما مبتلا شدند که خوشبختانه تا کنون هیچ یک از همکاران مان را از دست ندادیم . 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث استان  در خصوص وضعیت اورژانس استان البرز عنوان کرد : استان البرز 83 کد عملیاتی و 700 نیروی ستادی و عملیاتی دارد و اورژانس البرز مجهز به 71 دستگاه آمبولانس، 9 دستگاه موتولانس، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه بالگرد می باشد.

وی افزود :در مدت دو تا سال اخیر ۱۶ پایگاه به مجموعه پایگاه های اورژانس استان اضافه شده است و نیمی از  ناوگان اورژانس بهسازی شده است . 

دکتر بابایی ادامه داد :  نیاز است تمامی پایگاه های شهری استان به موتور لانس مجهز شوند چرا که این امر تاثیر به سزایی در سرعت امداد رسانی خواهد داشت. 

در مراسمی که صبح امروز به مناسبت روز اورژانس با حضور سرپرست دانشگاه برگزار شد،  کد عملیاتی ۲۴۷ ویژه بیماران سکته قلبی که تاثیر بسزایی در خدمت رسانی بهتر به این بیماران خواهد داشت رونمایی شد. 

در پایان این مراسم همزمان با هفته دفاع مقدس و چهل و پنجمین سالروز تاسیس اورژانس، جمعی از پرسنل اورژانس البرز با حضور در گلزار شهدای بیلقان، با نثار گل و عطرافشانی مزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0