• ساعت : ۲۳:۰:۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ 
    /  2
نشست سرپرست دانشگاه با روسای بیمارستان ها
دکتر فتحی : مدیریت تخت و راه اندازی کلینیک تب در همه ی بیمارستان ها اجرا شود


به گزارش روابط عمومی دانشگاه . صبح امروز نشست سرپرست دانشگاه با روسای بیمارستان های استان در جهت برنامه ریزی و بررسی ظرفیت های موجود در موج سوم کرونا  برگزار شد 
گفتنی است این نشست که با حضور معاون درمان برگزار شد موارد مهم و کلیدی در مدیریت بیماری کرونا در مراکز درمانی مطرح شد و چالش های موجود مورد بررسی قرار گرفت. 
دکتر محمد فتحی در جمع روسای مراکز درمانی  گفت: با شیوع موج سوم کرونا و وضعیت قرمز در استان و فصل پاییز نیاز است تمام بیمارستان های خصوصی و دولتی سازوکار های لازم را در مدیریت ، پذیرش و درمان مبتلایان  فراهم کنند. 
وی با بیان اینکه تعداد تخت های استان پاسخگوی جمعیت موجود نیست افزود: بخش خصوصی و دولتی بر اساس پروتکل های ابلاغی معاونت درمان باید نسبت به پذیرش و درمان بیماران اقدام نمایند. 
دکتر فتحی بر راه اندازی کلینیک تب در جهت تعیین تکلیف شدن بیماران کرونایی تاکید کرد و افزود: تریاژ های اورژانس بیماران مشکوک به کرونا و غیر کرونا باید جدا از یکدیگر  باشند. 
وی بر حضور ساعات تعیین شده ی اعضای هیات علمی آموزشی و درمانی در بیمارستان ها تاکید کرد و افزود: برقراری نظم و انضباط تا حد زیادی مشکلات ناشی از کمبود نیروهای متخصص را کاهش می دهد. 
سرپرست دانشگاه ضمن تاکید بر مدیریت تخت در بیمارستان ها خاطر نشان کرد بیماران در بخش اورژانس سریعا باید تعیین تکلیف شوند و با مدیریت صحیحی که در تخت ها انجام میشود ظرفیت پذیرش تا حد زیادی  ارتقا خواهد یافت. 
وی در ادامه افزود: بیمارستان ها دقت جدی بر کسورات بیمه ای داشته باشند و با تعمیر و نگهداشت درست و به موقع  تجهیزات پزشکی بهره وری در منابع مالی و تجهیزاتی ایجاد کنند. 
در ادامه روسای بیمارستان ها ضمن معرفی به ظرفیت ها ، چالش ها و مشکلات خود پرداختند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0