سه‌شنبه, 29 مهر 1399
  • ساعت : ۲۳:۴۴:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ 
نشست رئیس دانشگاه با رؤسای دانشكده ها برگزار شد .
دکتر فتحی : دانشگاه هاي علوم پزشكي علاوه بر توليد علم وظيفه ارائه خدمات درماني را بر عهده دارند و اين امر مسئوليت ما را دو چندان می كند .


دكترمحمد فتحي سرپرست دانشگاه در جمع روسای دانشکده ها گفت  : آموزش از اركان اساسي دانشگاه است و  دانشگاه هاي علوم پزشكي علاوه بر توليد علم وظيفه ارائه خدمات درماني را بر عهده دارند و اين امر مسئوليت را دو چندان میكند . 
وي تاكيد كرد برنامه هاي عملياتي سالانه و بلند مدت بايد به شكل دقيقي تدوين شود . برنامه هاي آموزشي بايد مطابق پروتكل هاي ابلاغي از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي اجرا شوند و شوراي آموزشي دانشگاه يكي از اركان اصلي جهت پيشبرد بهتر اهداف دانشگاه است . 
سرپرست دانشگاه عنوان كرد اعضاي هيات علمي نقش به سزايي در پيشرفت و ارتقاي دانشگاه دارند و بايد در انتخاب و گزينش آنان دقت شود و براي ارتقا آنان برنامه ريزي دقيقي انجام شود.
سرپرست دانشگاه خاطر نشان کرد : انتصاب مديران گروه بايد بر اساس مصوبات  شوراي عالي انقلاب فرهنگي و وزارت  بهداشت  انجام شود و مبناي انتخاب آنان بر اساس شايستگي و توان علمي آنان باشد . 
وي بيان كرد روساي دانشكده ها بايد جلسات دوره اي منظم با مديران گروه، اعضاي هيات علمي و دانشجويان داشته باشند و نقطه نظرات آنان را به ما منتقل كنند . 
دكتر فتحي تاكيد كرد ارتباط ميان اساتيد و دانشجويان اهميت بالايي دارد و بايد بپذيريم كه دانشجويان نسل امروز طرز تفكر متفاوتي دارند و بايد درك متقابلي از آنان داشته باشيم و دانشجو محوري را از اولويت هاي خود قرار دهيم . خوشبختانه در دانشگاه دانشجويان نخبه و با استعداد زيادي وجود دارند و ما بايد آنان را به بهترين شكل پرورش بدهيم. اخلاق حرفه اي بايد با دقت آموزش داده شود و بايد در ميان دانشجويان انگيزه ايجاد شود تا كارآيي آنان بيشتر شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0